روانشناسی

۳۰ نکته برای پرورش خلاقیت

۳۰ نکته برای پرورش خلاقیت

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۳۰ نکته برای پرورش خلاقیت)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

موارد زیر بهترین نکاتی است که به ما کمک میکند تا خلاقیت مان را رشد و پرورش دهیم یادمان باشد در دنیای امروز موفقیت  از آن کسانی است که ایده ها را با چاشنی خلاقیت زیباتر و جذابتر کنند .پس با ما همراه باشید.

۱٫ خود را با افراد خلاق محاصره کنید. با نویسندگان ، نوازندگان ، شاعران و هنرمندان معاشرت کنید. اغلب ، فقط قرار گرفتن در یک محیط خلاقانه به شما الهام می بخشد و ذهن خلاقیتان را تازه می کند.
۲٫ از جایی شروع کنید. خواه نوشتن خلاقانه در Word باشد یا نت موسیقی ، مغز فعال می شود و عبور از سد و ایده پردازی راحت تر است.
۳٫ خود را در معرض دیدگاه های مختلف قرار دهید.اگر راکر هستید ، به فانک گوش دهید. اگر نویسنده جرم هستید ، خیال را بخوانید. اگر نویسنده بهره وری هستید ، مطلبی در مورد کسل کردن بخوانید.
۴- شاید قبل از پیاده روی صبحگاهی هنگام تماشای اخبار یک قهوه بنوشید – اگر قبل از انجام کارهای خلاقانه مدت طولانی همان اقدامات را تکرار کنید ، در نهایت انجمنی ایجاد می شود که به ذهن می گوید در منطقه خاصی قرار گیرد.
۵- از تکنیک های GTD استفاده کنید – با انجام اطلاعات تخلیه ذهن خود را از دردسرهای زندگی رها کنید تا سرتان به اندازه کافی شفاف باشد تا بتواند به جای نگرانی ایجاد کند.
۶٫ هرگز یادگیری را متوقف نکنید.
۷٫ از دنیای واقعی تقلید کنید – زیبایی را پیدا کنید و سعی کنید ذات آن را در کار خود استخراج کنید. این ممکن است شما را به سمت آنچه باید خلق کنید سوق دهد یا ممکن است فقط موزه را گرم کند.
۸- بعضی اوقات زیاد قهوه بنوشید .
۹٫ کار جدیدی انجام دهید. شطرنج بازی کن. اگر تلویزیون می بینید کتاب بخوانید و اگر مطالعه می کنید تلویزیون تماشا کنید. برو بیرون. زیر دوش بخوان.
30 نکته برای پرورش خلاقیت
30 نکته برای پرورش خلاقیت
۱۰٫ نگرش خود را نسبت به کار خود تغییر دهید.. الهام گرفتن از “موزه” مهم است ، اما اگر پزشک و مرد زباله سوز هر روز بتوانند کارهای خود را انجام دهند ، کسانی که در یک کار خلاقانه هستند نیز می توانند کار خود را انجام دهند. نگرش خود را نسبت به کار خود تغییر دهید.
۱۱٫ بر اساس این نظریه که هر آنچه ایجاد می شود ایجاد شده است و ایجاد صرفاً یک فرآیند تلفیق ایده های موجود است ، اطلاعات را مصرف کنید. هرچه بیشتر بدانید ، می توانید از این دانش بیشتر خلق کنید.
۱۲٫ با افراد جدید از طیف های مختلف زندگی آشنا شوید. از دیدگاه های آنها در مورد زندگی بینش کسب کنید. مکالمه ای را در اتوبوس آغاز کنید.
۱۳٫ به جای کسب اطلاعات جدید ، آرام بنشینید ، بخوابید یا مدیتیشن کنید. فکر را متوقف کنید و ذهن خود را پاک کنید تا شلوغی مانع افکار شما نشود.
۱۴٫ دوربینی با خود داشته باشید و به دنبال چیزهای جالب در مناظر روزمره خود باشید. قبلاً متوجه آن ترک در مسیر نشده بودید؟ سپس آن را انجام خواهد داد. سهمیه ای تعیین کنید و خود را مجبور به تعیین آن کنید. برای این کار به مکان های جدید نروید – خود را مجبور کنید دیدگاه های جدیدی در مورد دانش قدیمی پیدا کنید.
۱۵-خلاقیت عضله است. روزانه آن را ورزش دهید – اگر فقط یک بار در هفته نیاز به ایجاد دارید ، اگر این کار را نکنید ممکن است عضلات شما دچار آتروفی شوند.

با ادامه مطلب ((۳۰ نکته برای پرورش خلاقیت)) همراه شما هستیم.

۱۶٫ همیشه یک دفترچه همراه خود داشته باشید.
۱۷- لیستی از ایده ها را بنویسید و تیرهای تصادفی بین آنها بکشید. به عنوان مثال ، اگر یک وبلاگ نویس هستید ، همه موارد را در لیست دسته بندی های خود بنویسید و برای اتصال ایده های غیر معمول خطوطی را ترسیم کنید. اگر دسته بندی های “روابط” و “مدیریت” را داشتید و آنها را به طور تصادفی به هم متصل می کردید ، ایده مقاله جالبی برای کار دارید.
۱۸٫  کاری کاملاً غیر مرتبط انجام دهید. به خودتان اجازه ندهید آن زمان را با استرس درمورد کارهایی که باید انجام دهید ، بگذرانید.
۱۹٫ چارچوبی ایجاد کنید. همانطور که بسیاری از نویسندگان گفته اند ، صفحه خالی می تواند بزرگترین نمایشگر باشد. به جای تلاش برای اعتماد به الهام خالص ، موضوع خود را تنظیم کنید و شروع به ایجاد محدودیت کنید. درون جعبه ای که برای خود ایجاد کرده اید ، فکر کنید.
۲۰٫ موانع خلاقیت را برطرف کنید. آن دوستی که برای شکایت از زندگی خود تماس می گیرد می تواند صبر کند تا بتوانید استرس خود را در مورد مشکلاتشان تحمل کند.
۲۱٫ ایده های خود را قضاوت نکنید تا زمانی که مقدار زیادی برای قضاوت داشته باشید. از خود خجالت نکشید – فقط همه آنها را بنویسید! حتی اگر با “مارمولک خال خال صورتی” شروع کنید.
۲۲- یک دفترچه یادداشت داشته باشید. این می تواند ذهن شما را به کار بیندازد و در طی یک ماه یا یک سال ، زمانی که از آنچه نوشتید فاصله گرفتید ، می تواند ایده های جدیدی به شما ارائه دهد.
۲۳- به خود نگویید که خلاق نیستید. اگر به خود بگویید ایده های خود را ارائه ندهید ، احتمالاً چنین کاری نخواهید کرد – مهم نیست که چقدر تلاش می کنید.
۲۴٫ اعتیاد به کار نداشته باشید – استراحت کنید. ذهن شما نیاز به فرصتی برای باد دادن دارد تا بیش از حد گرم نشود و خراب نشود.
۲۵٫ به طور تصادفی آزمایش کنید. 
۲۶٫ با خلاقیت مانند یک دشمن در یک بازی استراتژی رفتار کنید. اگر یک چیز جواب نداد ، تلاش نکنید تا تسلیم شوید. یک استراتژی جدید را امتحان کنید. کل لیست را اجرا کنید ، نه فقط نکته اول.
 پرورش خلاقیت
پرورش خلاقیت
۲۷٫ موضوعی را انتخاب کنید و در حد امکان به طور شگفت انگیز یا بد در مورد آن بنویسید. سپس آن را همانند یک سردبیر روزنامه که هزار ساعت کلمه برای ویرایش در یک ساعت آینده دارد و مهم نیست در این کار چه چیزی گم می شود ، بی رحمانه ویرایش کنید. در پایان ممکن است چیزی مناسب برای استفاده به عنوان نقطه شروع داشته باشید.
۲۸٫ آنچه را که روی آن کار می کنید حذف کنید. دوباره شروع کن.
۲۹٫ قبل از اینکه برای خلاقیت بنشینید ، هر روز ورزش کنید. اگر بعد از آن ورزش کنید ، انفجار خلاقانه ای خواهید داشت – خیلی دیر.
۳۰٫ با فرزندان خود وقت بگذرانید. شاید ایده ای به سراغ شما بیاید.(هر چند که بدون جرقه زدن ایده،هم وقت گذاشتن برای فرزندان بسیار ارزشمند است)
منبع:lifehack
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا