پزشکی

۱۰ نکته جادویی برای کمک به بهبود میگرن

۱۰ نکته جادویی برای کمک به بهبود میگرن

میگرن و حساسیت به نور

شما می توانید یکی از بسیاری از افراد مبتلا به میگرن باشید که دارای حساسیت به نور هستند ، به نام فتو فوبیا.
آیا نور باعث می شود که درد شما بیشتر شود؟ شما می توانید یکی از بسیاری از افراد مبتلا به میگرن باشید که دارای حساسیت به نور هستند ، به نام فتو فوبیا. اگر نمی توانید با کشیدن پرده ها یا خاموش کردن چراغ ها ، روشنایی اطراف خود را کم کنید ، تاریکی خود را بسازید و در فضای بسته از عینک آفتابی استفاده کنید.

ساعت های مشخص را برای خوابیدن و بیدار شدن انتخاب کنید.

ساعت های مشخص را برای خوابیدن و بیدار شدن هر روز انتخاب کنید. به طور منظم تمرین کن. برای وعده های غذایی و میان وعده ها به زمان های معمول خود پایبند باشید. سازگاری به بدن شما کمک می کند تا بفهمد چه چیزی در آینده رخ می دهد و ممکن است حملات میگرنی کمتری به شما وارد کند.

استرس یکی از بزرگترین عوامل تحریک کننده درد میگرن است.

این یکی از بزرگترین عوامل تحریک کننده درد میگرن است. بنابراین هدف خود را تقویت آرامش در زندگی خود قرار دهید. برنامه خود را در جایی که می توانید مشغول نیستید ، اما برای چیزهایی که لذت می برید وقت بگذارید. آرامش مداوم دوست شما است.

استفاده از عطر و ادکلن را کم کنید

اگر عطر یا بوی دیگری باعث ایجاد میگرن می شود ، به دنبال رایحه ای آرام مانند نعناع یا دانه های قهوه باشید. بوییدن رایحه جایگزین می تواند بویی را که باعث درد می شود مسدود کند و ممکن است از حمله جلوگیری کند.صحبت از رایحه است ، برخی بوها می توانند به سردرد های کسل کننده کمک کنند. نعناع ممکن است باعث شود شما کمتر از درد آگاه شوید و اسطوخودوس اضطراب شما را کاهش دهد. می توانید آنها را به شکل روغن در شقیقه ها یا داخل مچ دست خود بمالید.

حرارت رو ببر بالا

کمپرس گرم ، دوش بخار در حمام می تواند تنش عضلات سفت را که ممکن است به درد میگرن شما اضافه کند ، کاهش دهد.

میگرنهنگام میگرن ،گوشی و رایانه را کنار بزنید

هنگام برخورد با میگرن ، نور آبی معمولاً سخت ترین رنگ برای کنترل است. این رنگی است که از رایانه و تلفن هوشمند شما می درخشد. بنابراین وقتی احساس میگرن کردید ، از صفحه نمایش جدا شوید. برخی از افراد می گویند عینک های رنگی به جلوگیری از نور آبی کمک می کنند.

ارگاسم کنید

این برای همه مفید نیست ، اما رابطه جنسی می تواند برای برخی از افراد میگرنی باشد. کارشناسان فکر می کنند این ممکن است به این دلیل باشد که اندورفین یا همان هورمون های خوبی که در طی ارگاسم ترشح می شوند مانند مسکن های طبیعی عمل می کنند. استمنا نیز یک گزینه است.

شل شدن پاها می تواند تنش در قسمت های دیگر بدن از جمله سر را کاهش دهد.

شل شدن پاها می تواند تنش در قسمت های دیگر بدن از جمله سر را کاهش دهد. بنشینید و پای برهنه یا جوراب دار خود را روی یک توپ تنیس قرار دهید و آن را دور آن بچرخانید. به مناطقی که به ویژه مناقصه هستند توجه کنید و بر روی آنها تمرکز کنید. این کار را روی پای دیگر تکرار کنید.

با ذهن نفس بکشید

در حین نفس کشیدن و بیرون آمدن نفس حداقل ۱۰ دقیقه تمرکز کنید. این می تواند بدن شما را با آرامش غرق کرده و استرس شما را کاهش دهد. هنگام استنشاق و بازدم ، آرامش خود را تقویت کنید و گروه های مختلف عضلانی بدن را هدف قرار دهید تا تمام تنش شما آزاد شود.

سر و صدا اطراف تان را کم کنید

 درست مانند چراغ ها ، صدای بلند می تواند باعث ایجاد میگرن شود. هنگام برخورد به یک فضای آرام بروید. اگر نمی توانید ، شنوایی خود را با پنبه مسدود کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا