خبر

۱۰ زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰

۱۰ زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((۱۰ زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

زنان موفق و تاجر آسیایی:

۱٫راسل

راسل سومین نسلی است که بزرگترین تولیدکننده چای در مالزی را رهبری می کند ، BOH Plantations ، که توسط پدربزرگش در سال ۱۹۲۹ تاسیس شد (BOH مخفف “بهترین مناطق مرتفع” است ، اشاره به ارتفاعات چای خیز مالزی). این مشاغل خانوادگی دارای چهار مزرعه گسترده در ۱۲۰۰ هکتار است که سالانه حدود ۴٫۵ میلیون کیلوگرم – حدود ۷۰ درصد از چای تولیدی مالزی-چای تولید می کند .

راسل در سال ۱۹۸۸ پس از دریافت مدرک بازرگانی با درجه عالی از دانشگاه ادینبورگ به بخش بازاریابی BOH پیوست. راسل که به عنوان مدیرعامل در سال ۲۰۰۳ سکاندار شد ، دامنه فروش چای و فروش بین المللی BOH را گسترش داده است. وی همچنین بر رشد پایدار ، از جمله محصولات قابل تجزیه زیست ، بسته بندی های قابل بازیافت و مشارکت با سازمان های غیر دولتی محیط زیست تمرکز دارد. راسل سال گذشته پس از بازنشستگی پدرش به عنوان رئیس اجرایی منصوب شد.

10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال 2020
10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰

۲٫گوکولنات

در حالی که کودکان سنین مدرسه هند به دلیل همه گیری کرونا در خانه گیر کرده اند ، کسی هست که به فکر آنها باشد . گوکولنات ۳۴ ساله ، که ناظر محتوا ، تجربه کاربر و بازاریابی مارک در شرکت edtech Byju’s است ، دوره های آنلاین را برای دانشجویان K-12 ارائه می دهد ، می گوید:

“ما فقط در چهار ماه گذشته ۲۰ میلیون دانش آموز اضافه کرده ایم.”

Gokulnath و همسرش Byju Raveendran تقریباً یک دهه پیش در حالی که به متقاضیان مدارس بازرگانی که با ریاضیات و علوم دست و پنجه نرم می کردند ، تدریس خصوصی می کردند ، نیاز به یک برنامه برای آموزش دانش آموزان در دبیرستان را دیدند.

این شرکت که تعداد ۶۴ میلیون کاربر فعال در ۱۷۰۰ شهر هند و خارج از کشور را به خود اختصاص می دهد ، اخیراً آموزش های زنده و ماژول های زبان هندی را به مجموعه برنامه های خود اضافه کرده است. گوکولنات می گوید: “هر دانش آموز یک صندلی ردیف جلو است”. Byju’s تاکنون ۱٫۶ میلیارد دلار بودجه سرمایه گذاری جمع آوری کرده و ۱۰ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال 2020
10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰

۳٫یانگ

یانگ ۵۶ ساله در سال ۲۰۰۰ در حالی که پزشک در یک بیمارستان برجسته در سئول بود ، به توانایی خون بند ناف پی برد. خون بند ناف حاوی سلول های بنیادی مفید در درمان بیماری ها و جراحات است. یانگ با راه اندازی تحقیق ، درمان و ذخیره سازی خون بند ناف ، شغل خود را برای راه اندازی Medipost ترک کرد. در سال ۲۰۰۵ ، Medipost 16.5 میلیارد وون (۱۴ میلیون دلار) با عرضه IPO در صرافی Kosdaq کره جمع آوری کرد.

اکنون ارزش تقریبی آن ۴۷۰ میلیارد وون است که در سال گذشته ۴۶ میلیارد ون فروش داشته است. طبق داده های دولت ، Medipost بزرگترین بانک خون بند ناف کره را اداره می کند و ۴۳٪ از خون بند ناف این کشور را ذخیره می کند. Medipost اکنون در حال کار بر روی درمان غضروف آسیب دیده مفصل است. یانگ می گوید: “روش درمانی جدید نقش مهمی در دستیابی به هدف مدیپوست برای کمک به افراد بیشتر در سن بالا خواهد داشت.”

10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال 2020
10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰

۴٫لی خان

طی ۲۳ سال گذشته ، خان ۵۹ ساله با استفاده از سرمایه بازار ، شرکت فهرست شده خود را در بزرگترین شرکت غذاهای دریایی ویتنام ساخته است. سال گذشته این شرکت همچنین با ۵۰ میلیون دلار سود خالص از درآمد ۳۴۰ میلیون دلاری ، بهترین عملکرد در صنعت غذاهای دریایی کشور بود. خان قبل از راه اندازی Vinh Hoan در سال ۱۹۹۷ یک دهه در شرکت های دولتی کار کرد.

امروز او بیش از ۶۰۰۰ کارمند و شش کارخانه پردازش دارد. از آنجا که بیشتر فروش ها بین المللی است ، خان می گوید رکود جهانی در صنعت F&B باعث کاهش ۲۰ درصدی درآمد امسال خواهد شد. او برای دستیابی به رشد جدید ، قصد دارد به طور محلی و از طریق مشارکت در اروپا گسترش یابد.

10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال 2020
10 زن تاجر و موفق آسیایی در سال ۲۰۲۰

۵٫آلسگاف

در سال ۲۰۰۵ ، هنگامی که آلسگاف وب سایتی را با هیئت گردشگری بالی راه اندازی کرد ، متوجه شد که بانک های محلی نمی توانند پرداخت های آنلاین را که جذب می کند ، پردازش کنند. بنابراین او و دو دوست خود Nusa Satu Inti Artha مستقر در جاکارتا کسب و کاری را بنیان نهادند که بیشتر با نام تجاری آن Doku (عامیانه محلی “کیف پول” شناخته می شود).

Doku پیشگام معاملات بدون پول نقد در اندونزی بود و بانک های داخلی را برای ارائه خدمات کیف پول الکترونیکی جست و خیز کرد. در سال ۲۰۱۶ ، گروه رسانه ای اندونزی Elang Mahkota Teknologi اکثریت سهام Nusa Satu را با مبلغی نامشخص خریداری کرد ، اما Alsagoff همچنان مدیر عامل Doku است. سال گذشته ، Doku با پرداخت ۶۳ تریلیون روپیه (۴٫۳ میلیارد دلار) پرداخت ، ۵۰٪ بیشتر از سال ۲۰۱۸ بود و آن را به عنوان پیشرو در خدمات پرداخت الکترونیکی اندونزی در آورد. با اجتناب از بیماری همه گیر ، معاملات در حال افزایش است و Doku به مشاوره برای کمک به مشاغل بیشتر در انجام معاملات آنلاین گسترش یافته است.

زنان موفق آسیا
زنان موفق آسیا

۶٫موترجا

او پس از کسب مدرک دوگانه مهندسی و مالی از دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۲۰۰۶ به عنوان مدیر اجرایی به شرکت مواد شیمیایی تخصصی پدرش ویناتی پیوست. از آن زمان او نظارت ۱۷۰ درصدی در سود ویناتی مستقر در بمبئی ، افزایش ۱۶ برابری فروش و رشد ۵۰۰ برابری سقف بازار را بر عهده داشت. سهم خانواده وی در ویناتی – که پدرش به نام او نامگذاری کرد – اکنون تقریباً ۱ میلیارد دلار ارزش دارد.

Mutreja این شرکت را از فروش فقط دو محصول در داخل به ۲۰ محصول و سه چهارم فروش خود در خارج از کشور تبدیل کرد. ویناتی همچنین در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد اولیه ایبوپروفن در جهان است.

زنان موفق آسیا
زنان موفق آسیا

۷٫جاریپورن

Jareeporn و همسرش Somyos Anantaprayoon گروه WHA را در سال ۲۰۰۳ تاسیس کردند و آن را به عنوان پیشرو در توسعه و ارائه دهنده خدمات املاک صنعتی تایلند رشد دادند. پس از مرگ سومیوس در سال ۲۰۱۸ ، جاریپورن زمام امور را در دست گرفت و به دنبال توسعه در سراسر جنوب شرقی آسیا و در داخل کشور ، از جمله توسعه مناطق تجاری برای صنایع پیشرفته تحت ابتکار راهرو اقتصادی شرقی تایلند بود.

سود خالص عادی در نیمه اول نسبت به سال گذشته ۳۵٪ کاهش یافت و به ۷۱۵ میلیون بات (۲۳ میلیون دلار) رسید ، اما جریپورن مطمئن است که WHA از رکود ناشی از بیماری همه گیر کرونا بازخواهد گشت. وی همچنان بر روی یک برنامه بلند پروازانه ۵۲ میلیارد باته ، پنج ساله متمرکز است که شاهد آن هستیم این گروه یازدهمین شهرک صنعتی خود را در سال جاری به سبد سهام تایلند خود اضافه می کند و تجارت و قدرت و خدمات خود را متنوع می کند.

زنان موفق
زنان موفق

۸٫جانگ

جانگ یکی از معدود زنان در سراسر جهان است که یک شرکت بازی را اداره می کند. او در حالی که فقط ۲۰ کارمند داشت ، در سال ۲۰۰۷ به عنوان سازنده بازی به Smilegate Entertainment پیوست و در سال ۲۰۱۵ رتبه خود را ارتقا داد و مدیر عامل شد. او اکنون با ۴۵۱ میلیون دلار درآمد در سال گذشته رییس یکی از بزرگترین شرکت های بازی کره جنوبی (فروش)  است.

 پرچمدار Smilegate Entertainment Crossfire به یکی از محبوب ترین بازی های تیراندازی اول شخص جهان تبدیل شده است ، این شرکت ادعا می کند یک میلیارد بازیکن ثبت شده در ۸۰ کشور جهان را دارد. او همچنین کراس فایر را به بازار پر سود و در عین حال رقابتی چین تبدیل کرد ، و آن را به یکی از محبوب ترین بازی های تیراندازی اول شخص در آنجا با تعداد بازیکنان تبدیل کرد – تمایزی که کراس فایر در فیلیپین و ویتنام نیز دارد.

زنان موفق
زنان موفق

۹٫مولیاتی

او در حال تحصیل برای مجوز داروسازی بود که استادش ، آندی ویجایا ، بنیانگذار بزرگترین مجری آزمایشگاه بالینی اندونزی (فروش) ، وی را در سال ۱۹۸۸ به عنوان دستیار مدیر استخدام کرد. دو دهه بعد او رئیس جمهور شد و یک توسعه ملی را رهبری کرد که باعث افزایش تعداد کلینیک ها از ۱۰۷ کلینیک در ۲۰۱۰ به ۲۸۵ کلینیک امروز شد. وی همچنین آزمایشات مربوط به اختلالات خود ایمنی و سایر بیماری ها را که تقریباً یک پنجم درآمد سال گذشته را تشکیل می داد ، افزایش داد. پس از افت تقاضا ، فروش نیمه اول ۱۸٪ را به ۶۵۷ میلیارد روپیه (۴۴ میلیون دلار) کاهش داد ، Muliaty او برخی چیزها  را تغییر داد تا آزمایش سریع Covid-19 را ارائه دهد که می تواند در یک کلینیک یا در منزل انجام شود ، با نتایج آنلاین ارسال شده است.

زنان موفق
زنان موفق

۱۰٫کنگ

او پنجمین رئیس دانشگاه مدیریت سنگاپور و اولین زنی است که یکی از برترین دانشگاه های جزیره ای را رهبری می کند. یک استاد جغرافیا که در سال ۲۰۱۱ به ایجاد دانشکده Yale-NUS بین دانشگاه ییل و دانشگاه ملی سنگاپور کمک کرد ، کنگ هدایت SMU را در ژانویه ۲۰۱۹ به عهده گرفت. از آن زمان ، وی به گسترش ظرفیت کارآفرینی SMU برای دانشجویان ادامه داده است.

در ماه فوریه ، SMU یک ساختمان جدید افتتاح کرد که شامل ۷۰۰ متر مربع فضای طراحی شده برای پرورش نوآوری و کارآفرینی در بین دانشجویان ، فارغ التحصیلان و مشاغل محلی است. کنگ می گوید: “نوآوری و کارآفرینی چیزی است که ما در آن بسیار سرمایه گذاری کرده ایم و ساختمان جدید بخش عمده ای از آن است.” “فقط در ۲۰ ماه گذشته ، موفقیت بسیار خوبی کسب کردیم.

منبع:forbes

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا