مجله اینترنتی ایران فان
مجله اینترنتی ایران فان در سال 1393 با این نام که ترکیبی از «بخندید»، «بخوانید» و «بدانید» است شروع به کار کرد. اکنون شما می‌توانید مطالب سرگرمی، دانتستنی، اخبار تکنولوژی، رسانه و موسیقی، بیوگرافی و.. را در این مجله رایگان مشاهده کنید.

استرس، آلرژی فصلی را تشدید میکند

0 8

ارتباط استرس و آلرژی فصلی

تحقیقات جدید نشان داده است که هورمون استرس می تواند سلول های تحریک کننده آلرژی بینی را چند برابر کند.
این یافته های مطالعات قبلی را نشان می دهد که رابطه ای بین استرس و علائم آلرژی را کشف کرده اند.
یافتن راه هایی برای کاهش استرس می تواند طیف وسیعی از مزایای سلامت جسمی و روانی را برای همه فراهم کند ، و ممکن است برای ۶۰ میلیون نفر در ایالات متحده که با آلرژی های فصلی سر و کار دارند ، یک مزیت اضافه داشته باشد.

در تحقیقی که اوایل این ماه منتشر شد ، تیمی از محققان به سرپرستی دانشمندان در اوزاکا ، ژاپن ، یک سری آزمایشات را برای کشف ارتباط بین افزایش واکنش های آلرژیک و هورمون استرس آزاد کننده کورتیکوتروپین (CRH) انجام دادند. استرس باعث ترشح CRH در بدن می شود و در نتیجه به آزاد سازی کورتیزول ، هورمون استرس اولیه که بدن را در حالت فرار یا جنگ قرار می دهد ، کمک می کند.

وقتی افراد دچار استرس می شوند ، همه شرایط آلرژیک را بدتر می کند. آلرژی سینوسی بدتر می شود و اگر فردی مستعد کهیر یا بثورات باشد ، آن هم بدتر می شود.

دکتر اونز می گوید: “ما آنالارمین به عنوان درمانی که اکنون استفاده می کنیم نداریم ، اما اگر به جلوگیری از التهاب ناشی از استرس کمک کند ، در آینده می تواند یک گزینه درمانی بالقوه باشد.”

این یافته ها تأیید آنچه را که برخی از متخصصان آلرژی مانند دکتر پوروی پاریخ ، سخنگوی شبکه آلرژی و آسم ، هنگام درمان بیماران مبتلا به آلرژی و استرس زیاد دیده اند ، ارائه می دهند.

“وقتی افراد دچار استرس می شوند ، همه شرایط آلرژیک را بدتر می کند. آلرژی سینوس بدتر می شود و اگر فردی مستعد کهیر یا بثورات باشد ، این نیز بدتر می شود. ” “ما همچنین متوجه می شویم که افراد دچار واکنش های آنافیلاکتیک و حتی بیشتر از حد در هنگام استرس ، چه جسمی و چه روانی هستند.”

استرس و آلرژیتحقیقات در مورد استرس و آلرژی

این تحقیق جدید بر اساس مطالعات قبلی در مورد رابطه بین استرس و آلرژی ایجاد شده است.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در Annals of Allergy، Asthma and Immunology منتشر شد ، نشان داد که افرادی که استرس عاطفی مداوم دارند ، تمایل بیشتری به شراره های آلرژی دارند. با این حال ، متوجه نشد که کورتیزول با علائم آلرژی همراه است.
و یک آزمایش کنترل شده تصادفی از سال ۲۰۰۹ نشان داد که استرس و اضطراب می تواند علائم رینیت آلرژیک ، گروهی از علائم بینی (مانند عطسه و خارش و آبریزش چشم) را بدتر کرده و طولانی کند ، که هنگام استنشاق چیزی که به آن حساسیت دارید رخ می دهد.

دکتر اونز می گوید:

همچنین بخوانید

استرس شغلی چیست؟

“این امر همچنان ما را به عنوان پزشک و بیمار فریب می دهد ، و درباره بدن ما اشتباه فکرنکنیم زیرا این ماشین پیچیده با محیط داخلی و خارجی ما ارتباط برقرار می کند و عوامل زیادی در این امر دخیل است.”

شاید شما به خواندن این مطلب علاقه مند باشید:چگونه شوخ طبعی می تواند اضطراب COVID-19 را کاهش دهد؟

کنار آمدن با آلرژی فصلی

اگر آلرژی در بهار (یا هر زمان از سال) شما را خسته می کند ، برای کنترل علائم خود با یک متخصص آلرژی در نظر بگیرید. آنها ممکن است داروهایی را برای تسکین علائم و یا عکسهای آلرژی (ایمونوتراپی) برای ایجاد تحمل شما نسبت به برخی از مواد حساسیت زا مانند گرده گل توصیه کنند.

در حالی که تحقیقات در مورد استرس و آلرژی امیدوار کننده است ، اما متخصصان می گویند کاهش استرس برای تسکین علائم آلرژی کافی نیست.

دکتر پاریخ می گوید: “من می خواهم تأکید کنم که این جایگزینی برای درمان های سنتی نیست.” “کنترل استرس باید همراه با سایر درمان ها انجام شود. گاهی اوقات مردم فکر می کنند ، “من یوگا می کنم و داروهایم را مصرف نمی کنم” ، اما اگر به آنها احتیاج دارید ، باید هر دو را انجام دهید.

-دکتر PURVI PARIKH :می خواهم تأکید کنم که این جایگزینی برای درمان های سنتی نیست. کنترل استرس باید همراه با سایر روش های درمانی انجام شود.

دکتر اونز می گوید ، یافته های جدیدترین مطالعه فقط شواهد دیگری است که نشان می دهد کاهش استرس باید در یک شیوه زندگی گسترده تر و سالم – نه تنها برای افرادی که آلرژی دارند ، بلکه برای همه نیز شامل است.

 با اختصاص دادن زمان برای استراحت و توجه به عادات سالم ، می توانیم کارهای خوب خوبی برای خود انجام دهیم. “

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
در مجله اینترنتی ایران فان بخوانید!

نظر بدهید

لطفا نظرات غیر اسپم و غیر تبلیغاتی خود را درباره مطلب به صورت فارسی یا فینگیلیش در فیلد زیر با ما به اشتراک بگذارید.